Site Loader

Publikacje ilustrowane przez Nikolę Kucharską znane są w wielu krajach na świecie ze swojego standardu najwyższej klasy grafiki w połączeniu z mądrą treścią. Taka jest też książka “Jak to działa. Budowle”, do której tekst przygotowały Joanna Kończak i Katarzyna Piętka. Publikację można polecić jako prezent, pamiątkowe wyróżnienie czy formę nagrody dla starszych przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkolnych.

O tym, jak ciekawe mogą być budowle

Książka odpowiada na mnóstwo pytań. Jak wygląda projekt domu? Co dzieje się na placu budowy? Jak rosną piętra? Ilu specjalistów potrzeba, żeby wszystko sprawnie działało w gotowym mieszkaniu? Co oni właściwie robią? Czy wszędzie na świecie domy wyglądają tak samo? Jak funkcjonuje blok mieszkalny? Czy wywietrzniki są konieczne? Jakie budynki powstają w mieście i do czego służą? Jak wyglądają domy królów? Jak wysokie mogą być budowle? Co dzieje się z bardzo starymi domami? Kto dba o zabytki? Jaką wiedzę zdobywają architekci? Czy można zbudować sobie dom na drzewie albo na wodzie?

Książki dla małych naukowców

Kilkulatki są w wieku, kiedy dosłownie chłoną wiedzę, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej na temat, który ich zainteresował. Publikacje z serii “Jak to działa” stanowią kopalnię informacji dla początkujących czytelników, ale też nieocenioną pomoc dla zasypywanych niekończącymi się pytaniami rodziców młodszych dzieci. Dzięki takim książkom mali czytelnicy, śledząc wspaniałe ilustracje, mogą słuchać fascynujących wyjaśnień czytanych im przez dorosłych. Nauka przez czytanie to też świetna forma spędzania czasu dla rodzin z dziećmi. Seria podejmuje różne tematy, na przykład:

  • jak funkcjonuje ciało człowieka,
  • skąd biorą się książki i jak wyglądały wieki temu,
  • dlaczego zwierzęta tak różnią się od siebie i co potrafią robić.

Encyklopedyczne informacje podane są w lekkostrawnej formie, w podziale na rozsądne porcje danych, co umożliwia dzieciom zatrzymanie się na konkretnych szczegółach i dokładne obejrzenie ich na pieczołowicie przygotowanych obrazkach. Podczas gdy wiedza podręcznikowa często podawana jest w zbyt hermetyczny sposób, metoda opracowana przez twórców serii “Jak to działa” rzeczywiście spełnia swoją rolę.

O autorkach


Nikola Kucharska jest nagradzaną graficzką. Wydaje książki, gry planszowe i komiksy dla dzieci i młodzieży, współpracując z wydawcami w Polsce, Rosji, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Chinach, Korei. Autorki treści merytorycznej, Joanna Kończak i Katarzyna Piętka, tworzą literaturę piękną oraz książki popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży.

 

Post Author: Seba