Site Loader

Przedszkola często organizują liczne konkursy, w które chętnie angażują się dzieci. Wiele wysiłku wkładają one w przygotowanie, by zdobyć upragnione nagrody. Organizatorzy stoją przed ogromnym wyzwaniem, mianowicie jakie nagrody dla przedszkolaków ze strony www.taniaksiazka.pl zafundować.

Nagrody dla przedszkolaków – książki

Dzieci w wieku przedszkolnym zwykle posiadają mnóstwo zabawek. Rodzice niekoniecznie byliby zadowoleni, gdyby ich pociecha przyniosła do domu kolejną, którą zaraz rzuciłaby w kąt. Tak niestety nierzadko się dzieje z wieloma przytulankami, figurkami. Świetnym pomysłem dla dzieci będą książki. Maluchy mogą spędzać z nimi długie godziny, oglądając, czytając. Młodsze pociechy, które nie znają jeszcze liter, będą miały dzięki temu zapewniony wartościowy czas z rodzicem. Wspólne czytanie wpływa bowiem na pogłębienie więzi między dzieckiem i opiekunem. Czytanie książek niesie ze sobą mnóstwo korzyści, takich jak na przykład rozwój wyobraźni, wzbogacenie słownika dziecka o nowe wyrazy. Starsze dzieci mogą z książek uczyć się liter, co pomoże im w przyszłości w nauce czytania.

Jakie książki na nagrody dla przedszkolaków warto wybrać?

Nagrody dla przedszkolaków powinny być wartościowe. Wybierając konkretne książki powinno się kierować tym, czy dziecko może się z nich nauczyć czegoś dobrego. Najlepsze będą książki, które oswajają trudne emocje, nieznane sytuacje. Bohaterowie muszą być interesujący i wzbudzać pozytywne myśli, gdyż dziecko często się z nimi utożsamia. Dobrze wybierać takie książki, które są pięknie ilustrowane, aby zatrzymać dziecko przy nich na dłużej. Młodsze dzieci nie zawsze są w stanie skupić się długo na słuchaniu, obrazki są w tym bardzo pomocne. Najlepiej sięgać po egzemplarze w twardej oprawie, wykonane z trwałego papieru, aby mogły posłużyć jak najdłużej.

Jakie książki dla dzieci w wieku 3 – 4 lata?

Młodsze przedszkolaki z pewnością docenią nagrody dla przedszkolaków w postaci książek. Sprawdzić się powinny książeczki z popularnej serii “Kicia Kocia”, np. “Kicia Kocia u dentysty”, oswajająca lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, czy “Kicia Kocia. To moje!” ucząca dzielenia się zabawkami oraz czerpania radości ze wspólnej aktywności. Dzieci w tym wieku lubią też książeczki z serii “Feluś i Gucio” oraz “Jadzia Pętelka” czy “Staś Pętelka”

Jakie książki dla dzieci w wieku 5 – 6 lat?

Wybierając nagrody dla przedszkolaków w wieku 5 – 6 lat, można już śmiało sięgać po książki z większą ilością tekstu. Lektury dla starszych przedszkolaków mogą dotykać ważniejszych tematów, niż te dla maluchów.

 

Post Author: Seba